Межнациональное общение / International communication

Информация о пользователе

Привет, Гость! Войдите или зарегистрируйтесь.


Вы здесь » Межнациональное общение / International communication » Главный форум » В Смоленске упал самолет


В Смоленске упал самолет

Сообщений 31 страница 60 из 1000

31

За ВЕСЬ сегодняшний день - десять сообщений.

0

32

ZZheka написал(а):

За ВЕСЬ сегодняшний день - десять сообщений.

на СФ? все сообщальщики сюда сбежалиhttp://i.smiles2k.net/aiwan_smiles/crazy.gif

0

33

ZZheka
Прааально, кому он седни нужен, этот samolot. Послезавтра по новой начнут, поди.

0

34

У меня тоже был случай сближения с гражданским ТУ-154.
В 90м году полетел я на облет самолета после замены движка (это такой испытательный полет с разгоном скорости до 2х скоростей звука  набором 18000м), после взлета на дальности 100км. разворачиваюсь на высоте 11000м, спереди ничего не видно скорость 50км/ч и нос обзор почти полностью зарывает, но полет идет под управление КП поэтому я не беспокоился (да и не должно там никого быть), развернулся морду вниз и сразу в разгон, так как надо еще на М=2 движек проверить на всех режимах, и потом еще на 18000 залезть. Включил полный форсаж и чувствую что то мешает, посмотрел в право, а там на траверзе в метрах 300х офигенная, как мне тогда показалась задница ТУ-154, видно что улепетывает на север как только может, у них трасса км.35 севернее проходит, как оказался на маршруте облета одному богу известно..
У меня уже форсаж включен, пошел разгон, если вырублю накрылся медным тазом облет. А если звук хлопну рядом с этим пепелатцем хрен его знает что будет. Спрашиваю КП постороних не видно? нет говорят не вид... и молчек, очухались тока когда я раза два запросил полсле площадки набор до 18.
Во время облета шибко об этом не задумывался некогда было, а потом когда в расчетную снижался страшно стало, мы ж на одной высоте были, если бы не эти 300 м. никто бы даже вякнуть не успел
История эта осталась нашей с Капэшником тайной, т.к. жалоб из ГВФ не поступило.

0

35

Мы Вас с Леоновым что этими рассказиками пугаем. Там всё серьёзно... и страшно. И при случае никто никого покрывать не будет.
Всё пишется и на земле и в воздухе. Соврешь - а если с самописцем не сойдётся? И прощай свобода. Но мне, наземнику легче - если языком отсутствие напряжения проверять не буду и в грозу-ветер по антенному полю шлындать не буду - живым вернусь домой. У пилотов с этим сложнее.

0

36

Luden!  Co do roli Konstytucji Polski w katastrofie samolotowej, to jest tylko jednym z czynników, które może nie przyczyniły się do katastrofy, a raczej umozliwiły katastrofę.
Ja to widzę szerzej. Twierdziłem wiele razy publicznie przed katastrofą , że takie psucie państwa, jakie obserwuję od 20 lat,  wczesniej czy póżniej doprowadzi do katastrofy. Nie miałem na mysli katastrofę lotniczą.
Od momentu katastrofy lotniczej twierdzam, że wiele spośród przyczyn, które doprowadziły do katastrofy jest logiczną konsekwencją stanu państwa pod rządami nowej elity politycznej.
Ta dwuwładza wynikająca z Konstytucji jest tylko jednym z elementów.

Reguła jest taka:
1. Podejmowane są decyzje irracjonalne decyzje, często o tragicznych skutkach
2. Skutki są przedstawiane w mediach jako sukces, chyba, że rozmiar klęski na to nie pozwala
3. Za skutki nie ma odpowiedzialnego mimo że znane są okoliczności podjęcia decyzji
4. bo media wytłumaczą nam, że winny jest kto inny, a cały Świat nas podziwia.

To samo dotyczy politykę informacyjną rządu po katastrofie, bo to samo w sobie jest katastrofą

brak kompetencji > irracjonalne decyzje > brak winnego > zwalamy na "Rosjan" (kontrolera, MAC, Putina, prokuraturę)

Отредактировано правда Indoor (2010-06-21 12:01:26)

0

37

Александр Леонов!
Czy TU-154M (w wersji jak PAF nr 101 fms uns-1d przez ABSU) może podczas podchodzenia do lądowania zmieniać trajektorię w sposób z góry zaprogramowany?
Google:   :confused:
Ту-154М (версия PAF 101 : MFS UNS-1D via ABSU), могут изменить свою траекторию при заходе на посадку kak был запрограммирован?

0

38

правда Indoor летчик в любой момент может переключить управление на себя, так как у него приоритет, если же управление не переключается это уже отказ АБСУ, но мы знаем что отказов АБСУ не было

0

39

Nie mówię o awarii ABSU. AWarii ABSU nie było.
Czy mozna programować  MFS UNS-1D, a wykona ABSU? To będzie "autopilot" ale inteligentny.

Я не говорю о pазбивки. Разбивки АБСУ не было.
Можно экспериментальной программы MFS UNS-1D, и будет выполнять АБСУ? Это будет "Автопилот", но и интеллектуальные.

0

40

Chodzi o następującą logikę:

1. Była zmiana trajektorii podejścia do lądowania (200m > 50m) ("nagły spadek prędkością wertykalną 11 m/s")
    V
2. Brak jakiejkolwiek reakcji załogi, brak  akcji załogi, brak wyjścia z trybu automatycznego, mimo to lot prawdopodobnie poziomy na poziomie brzozy
    V
3. Zmiana trajektorii ("nagły spadek") mógł być "zaprogramowany" w MFS UNS-1D (lub w jakimś innym urządzenia wspomagającym nawigację wertkalną podczas lądowania) ?

1 i 2 to fakty.
3. to pytanie.

Отредактировано правда Indoor (2010-06-21 12:42:42)

0

41

ИМХО нельзя использовать никакие программы при заходе на посадку, ситема должна работать от реальной инфы, с жесткой привязкой к полосе.
Все остальное от лукавого

0

42

To inaczej.
W jaki sposób jest zintegrowany FMS UNS-1D z ABSU?
Co może robić FMS UNS01D przez ABSU?

0

43

Polska otrzymała rosyjskie akta ws. katastrofy Tu-154

Польша получила русские материалы по делу катастрофы Ту-154

0

44

JuG написал(а):

Польша получила русские материалы по делу катастрофы Ту-154

Интересно, в Рунете всяческое отсутствие новостей по этому поводу. Все про выборы.

0

45

Боевой Тушканчик написал(а):

Интересно, в Рунете всяческое отсутствие новостей по этому поводу. Все про выборы.

После оглашения результатов второго тура - имхо появятся, либо наоборот не появятся, смотря кто победит!

0

46

Jako że więcej już nic nie wymyślę próbuję podsumować co się weług mnie stało w Smoleńsku 10.04.2010.

Uważam, że przyczynę katastrofy trzeba okreslić w ten sposób, by przynajmniej na niektóre "zagadkowe" elementy udzielił  odpowieź a nie stał w sprzeczności z pozostałymi.

Główna przyczyna katastrofy według mnie:

Wykonywanie niebezpiecznego manewru we mgle na małej wysokości podczas próby podchodzenia do lądowania. Manewr w założeniach miał   polegać na szybkim zejściu z wysokości 200 metrów na  50 metrów i przejścia do lotu poziomego na tej wysokości. Do określenia momentu wyrównania lotu wykorzystano wskazanie radiowysokościomierza. Ze względu na fakt, iż końcowa faza manewru została dokonana nad niewielkim zagłebieniem terenu samolot został wyprowadzony do lotu poziomego poniżej poziomu płyty lotniska.  Ze względu na warunki atmosferyczne, które były gorsze nawet niż załoga się spodziewała,  załoga za póżno się dowiedziała o błędzie, prawdopodobnie  dopiero w momencie zderzenia z przeszkodą.

Отредактировано правда Indoor (2010-06-23 11:22:09)

0

47

Jakoże jako główną przyczyę katastrofy podałem dokonanie manewru szybkiego zejścia z 200 na 50 metrów, próbuję to uzasadnić.

Co wskazuje na to iż był to świadomy manewr:

Jednym z zagadkowych momentów podczas podchodzenia do lądowania jest "nagła utrata wysokości" czy też "nagły wzrost prędkości pionowej" na wysokości 200 metrów. Analizując czasy w jakim Nawigator meldował o wysokościach 200,150  i 100 metrów wyraznie widać, że układają się one wzdłuż paraboli z minimum na wysokości 53 metry, więc na dolnej granicy chmur jaki się załoga spodziewał.
Biorąc pod uwagę, że jest niemozliwe, by załoga na niespodziewany wzrost prędkości pionowej na tak małej wysokości nie reagowała, trzeba przyjąć iż był to świadomy manewr.

Отредактировано правда Indoor (2010-06-23 11:19:26)

0

48

Cel manewru:
Cel należałoby rozpatrywać w kontekście całości planu jaki załoga sobie wyznaczyła. Podejrzewam, że tego planu nie poznany nigdy. Mozna tylko zgadywać, czy załoga miała zamiar wylądować bez względu na okoliczności - na pewno taki wariant trzeba odrzucac. Trzeba pamietac, że kapitan miał informację o dolnym pułapie chmur dokładnie 50 metrów, nie wiadomo czy informacja o widoczności wynoszącej 200 metrów dotarła do kapitana czy też nie.
Mi się wydają prawdopodobne dwa mozliwe plany załogi:
1. podejść na poziomie dolnej granicy zachmurzenia do świateł (APM) i w zależności od okoliczności wylądować albo uciekać do domu
2. podejść na wysokości dolnej granicy zachmurzenia, nawet nieco z boku pasa, pokazać Prezydentowi światła APNów, pokazać, że się chciało ale nie mogło i uciekać do domu.
Ja jestem skłonny przyjąć wariant 2.

W realizacji obu planów główną przeszkodą jest kontroler, który w odległości 1 km od pasa na wysokości 100 metrów zamierzał samolot odesłać do domu. O ile rozkaz odejścia na drugi krąg mógł zignorować JAK z dziennikarzami, nie bardzo wypadało to TU154,  z Prezydetem, z gównodowodzącymi wszystkich rodzajów broni w tym lotnictwa na pokładzie.
Trzymając się przepisowych 100 mewtrów nie było szans nawet żeby Prezydentowi zademonstrować niemozliwość lądowania.
Mozna by próbować okreslić cel manewru jako "oszukać kontrolera" ale prawdopodobnie  nie chodziło o oszukania kontrolera, tylko o uniknięcia sytuacji zawracania samolotu przez obsługę lotniska a podjęcie takiej decyzji samemu.

Отредактировано правда Indoor (2010-06-23 11:19:03)

0

49

Czy taki manewr był mozliwy do wykonania?
Tego nie jestem pewien http://i.smiles2k.net/aiwan_smiles/no2.gif Usiłuję się dowiedzieć, ale nikt nie chce mi powiedziec. Wszyscy wymachują jakimiś "Instrukcjami w locie"
Trzeba pamiętać, że TU154M PAF 101 był wyposazony w bardzo nowoczesną awionikę, załoga była szkolona na okoliczności lądowania np. w Kabulu i prawdopodobnie znała świetnie i mozliwości TU154M i zainstalowanej awioniki. Biorąc pod uwagę, że piloci należeli do generacji która od dziecka była oswojona z komputerami, ufała automatom,  nie uważam za wykluczone, że samolot cały czas leciał pod kontrolą któregoś z urządzeń wspomagających nawigację odpowiednio modyfikującego trajektorię zgodnie z zadanym programem .

Отредактировано правда Indoor (2010-06-23 11:20:53)

0

50

правда Indoor написал(а):

Jako że więcej już nic nie wymyślę próbuję podsumować co się weług mnie stało w Smoleńsku 10.04.2010.
Uważam, że przyczynę katastrofy trzeba okreslić w ten sposób, by przynajmniej na niektóre "zagadkowe" elementy udzielił  odpowieź a nie stał w sprzeczności z pozostałymi.
Główna przyczyna katastrofy według mnie:
Wykonywanie niebezpiecznego manewru we mgle na małej wysokości podczas próby podchodzenia do lądowania. Manewr w założeniach miał   polegać na szybkim zejściu z wysokości 200 metrów na  50 metrów i przejścia do lotu poziomego na tej wysokości. Do określenia momentu wyrównania lotu wykorzystano wskazanie radiowysokościomierza. Ze względu na fakt, iż końcowa faza manewru została dokonana nad niewielkim zagłebieniem terenu samolot został wyprowadzony do lotu poziomego poniżej poziomu płyty lotniska.  Ze względu na warunki atmosferyczne, które były gorsze nawet niż załoga się spodziewała,  załoga za póżno się dowiedziała o błędzie, prawdopodobnie  dopiero w momencie zderzenia z przeszkodą.

Да если бы они заходили по штатной глиссаде, и в ручном управлении ничего бы не случилось ИМХО

0

51

правда Indoor написал(а):

Jakoże jako główną przyczyę katastrofy podałem dokonanie manewru szybkiego zejścia z 200 na 50 metrów, próbuję to uzasadnić.
Co wskazuje na to iż był to świadomy manewr:
Jednym z zagadkowych momentów podczas podchodzenia do lądowania jest "nagła utrata wysokości" czy też "nagły wzrost prędkości pionowej" na wysokości 200 metrów. Analizując czasy w jakim Nawigator meldował o wysokościach 200,150  i 100 metrów wyraznie widać, że układają się one wzdłuż paraboli z minimum na wysokości 53 metry, więc na dolnej granicy chmur jaki się załoga spodziewał.
Biorąc pod uwagę, że jest niemozliwe, by załoga na niespodziewany wzrost prędkości pionowej na tak małej wysokości nie reagowała, trzeba przyjąć iż był to świadomy manewr.

Я пологаю что большая вертикальная скорость вызвана ошибкой при работе с арматурой, воможно они не учли потерю эффективности руля высоты.
Надо было стабилизатор переставить в ручную, а они этого не сделали.

0

52

правда Indoor написал(а):

Cel manewru:
Cel należałoby rozpatrywać w kontekście całości planu jaki załoga sobie wyznaczyła. Podejrzewam, że tego planu nie poznany nigdy. Mozna tylko zgadywać, czy załoga miała zamiar wylądować bez względu na okoliczności - na pewno taki wariant trzeba odrzucac. Trzeba pamietac, że kapitan miał informację o dolnym pułapie chmur dokładnie 50 metrów, nie wiadomo czy informacja o widoczności wynoszącej 200 metrów dotarła do kapitana czy też nie.
Mi się wydają prawdopodobne dwa mozliwe plany załogi:
1. podejść na poziomie dolnej granicy zachmurzenia do świateł (APM) i w zależności od okoliczności wylądować albo uciekać do domu
2. podejść na wysokości dolnej granicy zachmurzenia, nawet nieco z boku pasa, pokazać Prezydentowi światła APNów, pokazać, że się chciało ale nie mogło i uciekać do domu.
Ja jestem skłonny przyjąć wariant 2.

ИМХО разницы нет какая была цель захода, все равно заход должен делаться так как будто самолет будет садиться не зависимо от того пробный это заход или заход на посадку.

0

53

международное общение оживилось %)

0

54

Александр Леонов написал(а):

Nawet jeśli szli do nominalnej ścieżki schodzenia i ręczne sterowanie , nic by się stało, IMHO

Stało by się.
Kontroler odesłałby ich do domu na 1 km od pasa >
     
Prezydent by nie zobaczył światła APMów >
     
Byłaby potworna awantura - kontroler lotniska celowo uniemożliwił udział Prezydenta w uroczystościach.

Przyczyny dlaczego załoga zastosowała taki manewr można poszukać w atmosferze jaki panował wśród pasażerów (L. Kaczyński, A. Szczygło, gen. Błasik).

Отредактировано правда Indoor (2010-06-23 13:18:06)

0

55

правда Indoor написал(а):

W realizacji obu planów główną przeszkodą jest kontroler, który w odległości 1 km od pasa na wysokości 100 metrów zamierzał samolot odesłać do domu. O ile rozkaz odejścia na drugi krąg mógł zignorować JAK z dziennikarzami, nie bardzo wypadało to TU154,  z Prezydetem, z gównodowodzącymi wszystkich rodzajów broni w tym lotnictwa na pokładzie.
Trzymając się przepisowych 100 mewtrów nie było szans nawet żeby Prezydentowi zademonstrować niemozliwość lądowania.
Mozna by próbować okreslić cel manewru jako "oszukać kontrolera" ale prawdopodobnie  nie chodziło o oszukania kontrolera, tylko o uniknięcia sytuacji zawracania samolotu przez obsługę lotniska a podjęcie takiej decyzji samemu.

Да никто никого не обманывал, все прекрасно знали ( и летчики и группа руководства) что при такой видимости никто садиться не будет, и это т заход чистая формальность, для отмазки, типа попробывали ничего не вышло.
Просто даже при заходе для отмазки надо было работать как будто это у тебя последняя возможность сесть, а если ты так не хочешь работать (по какой то причене) то лучше не заходи а или с богом туда где есть ИЛС и можно садиться в автомате.
Я уже писал, что только в ручном заходе время идет медленнее чем летит самолет и можно все успеть сделать, а в автомате время летит быстрее вот его им и не хватило(((

0

56

правда Indoor написал(а):

Czy taki manewr był mozliwy do wykonania?
Tego nie jestem pewien  Usiłuję się dowiedzieć, ale nikt nie chce mi powiedziec. Wszyscy wymachują jakimiś "Instrukcjami w locie"
Trzeba pamiętać, że TU154M PAF 101 był wyposazony w bardzo nowoczesną awionikę, załoga była szkolona na okoliczności lądowania np. w Kabulu i prawdopodobnie znała świetnie i mozliwości TU154M i zainstalowanej awioniki. Biorąc pod uwagę, że piloci należeli do generacji która od dziecka była oswojona z komputerami, ufała automatom,  nie uważam za wykluczone, że samolot cały czas leciał pod kontrolą któregoś z urządzeń wspomagających nawigację odpowiednio modyfikującego trajektorię zgodnie z zadanym programem .
Отредактировано правда Indoor (2010-06-23 14:20:53)

1.Если нет жесткой привязки траектории самолета к земле то нельзя заходить на посадку на автомате.
2.Если ты заходишь по ОСП РСП нельзя заходить на автомате иначе организм не перейдет на ускоренный ритм, и время не замедлица, ты ничего не будешь успевать делать, только будешь сидеть и хлопать глазами а потом скажешь только п-ц

0

57

Александр Леонов написал(а):

ИМХО разницы нет какая была цель захода, все равно заход должен делаться так как будто самолет будет садиться не зависимо от того пробный это заход или заход на посадку.

Ja chcę tylko wskazać, że taki manewr mógł mieć jakiś cel, nawet jeśli załoga w ogóle nie miała zamiaru lądować.

0

58

правда Indoor
1.какая бы атмосфера не была в самолете ана не должна влиять на парметры глиссады.
2.там где они начали снижаться АРМ бы они не увидели, их видно с высоты метров 30 не боьше при таком тумане т.е. за 50м до торца полосы.
3.Повторяю - основаня ошибка это заход на автомате, надо было заходить в ручную, а если не умеют в ручную то надо было сразу уходить на запасной других вариантов у них не было без ИЛС.

Отредактировано Александр Леонов (2010-06-23 11:52:34)

0

59

правда Indoor написал(а):

Ja chcę tylko wskazać, że taki manewr mógł mieć jakiś cel, nawet jeśli załoga w ogóle nie miała zamiaru lądować.

Да может иметь место, при условии что никто их не учил как правильно надо заходить при такой погоде без ИЛС.
Это неправильный манев, так делать нельзя если хочешь жить, но так многие делают кто пишет в интернете, потому что все они думают что уж им то нечего не грозит, это кто то другой может разбиться но не я(((
Я 1000 раз так думал пока был молодой, но теперь я знаю, что никто от этого не застрахован.

0

60

Александр Леонов написал(а):

1.какая бы атмосфера не была в самолете ана не должна влиять на парметры глиссады.

Skład atmosfery może wpływać na ścieżkę lądowania
1. Nadmiar helu zewnatrz http://i.smiles2k.net/aiwan_smiles/biggrin.gif ściąga dowolny samolot do ziemi, ale głównie sterowce jak Zeppelin
2. Nadmiar podtlenku azotu N2O wewnątrz samolotu spowoduje, że samolot będzie skakał w powietrzu jak załodze ręce się trzęsą ze śmiechu
3. Nadmiar oparów alkoholu etylowego spowoduje nieobliczalną zmianę trajektorii

Mi chodzi o atmosferę chorobliwego wzajemnego braku zaufania i podejrzliwości, który może spowodować reakcję na pozór nielogiczne,
lub raczej specyficznej logiki jakim się kieruje taki samolot.
Nie wykluczam, że część pasażerów już od Mińska leciała nie do Smoleńska tylko na Smoleńsk.

Отредактировано правда Indoor (2010-06-23 12:14:19)

0


Вы здесь » Межнациональное общение / International communication » Главный форум » В Смоленске упал самолет